"Dawno temu ludzie polowali, aby przeżyć. Dzisiaj polują, aby dać pożywienie swojej duszy. Niektórzy polują na pieniądze, inni na naukę, jeszcze inni na kobiety, ale są też tacy, którzy polują na czas swojego życia. Jest to coś naturalnego, nowoczesne łowy. Być w lesie, na oceanie, pustyni czy w górach z przyjaciółmi. Czuć się jak zwierzę i dobrze się bawić – oto mój ideał współczesnego polowania".
                                                                                                     Klem Loskot"Granice? Nigdy nie widziałem żadnej. Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi."
                                                                                     Thora Heyerdahla"Jak wszyscy wielcy podróżnicy, widziałem więcej niż pamiętam i pamiętam więcej niż widziałem."
                                                                                                        Benjamin DisraeliŻyj tak jakbyś miał umrzeć jutro. Ale marzenia miej takie jakbyś miał żyć do końca świata.Patrząc na tych ludzi, słuchając dyszącej, falującej, roześmianej, wytężonej muzyki slumsów wokół mnie, przypomniałem sobie jedno z ulubionych powiedzonek Kadirbaja. Każde uderzenie ludzkiego serca, mawiał wielokrotnie, jest kosmosem możliwości. I wydawało mi się, że wreszcie dokładnie zrozumiałem, o co mu chodziło. Usiłował mi przekazać, że każdy człowiek może odmienić swój los. Zawsze myślałem, że przeznaczenie to coś niezmiennego, ustalonego dla każdego z chwilą jego narodzin, nieruchomego jak orbity gwiazd. Ale nagle pojąłem, że życie jest dziwniejsze i piękniejsze. Prawda wygląda tak, że niezależnie od gry, w jaką się zaangażujesz, niezależnie od szczęścia czy pecha, zawsze możesz zupełnie odmienić swoje życie jedną myślą lub jednym aktem miłości.

                                                                             „Shantaram” Gregory David Roberts"Ta historia miała swój początek w sześciu słowach jednego zdania. W ostatniej scenie rosyjskiego dramatu stary człowiek zostaje sam. 

Mówi wtedy: "Zycie minęło, jakbym nigdy nie żył". M. Kydryński "Chwila przed zmierzchem".Młodość jest jedyną rzeczą godna posiadania.

                                                       Oskar WildePodróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

                                                                                         Ryszard KapuścińskiKażde marzenie jest nam dane wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.

                                                                      Richard BachNie można zaprzeczyć, ze zawsze nas uskrzydla stan, w którym nie jesteśmy niczym skrępowani. Kojarzy nam się z ucieczką od historii, uciemiężenia, prawa i przykrych zobowiązań, z absolutną wolnością. A droga do tego zawsze prowadziła na zachód.

                                                                        Wallece StegnerNie ma lepszego sposobu na naukę, zrozumienie polityki, kultury, odmiennych cywilizacji, niż podróże. Jedynym celem, na który warto zarabiać pieniadze, jest to, by móc oglądać swiat. 

                                                             Wojciech GiełżyńskiI przez milion boskich lat nie mógłbym wam opowiedzieć wspaniałości Himalajów.

                


I would like to spend the whole of life traveling, if I could anywhere borrow another life to spend at home...

                                                               Whilliam HazlittW Marsylii mamy takie powiedzonko, kto się nie spieszy, szybko trafia donikąd.  

                                                                  „Shantaram” Gregory David Roberts Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. 

Tak jest chyba uczciwiej.

                                                                            KwintoCopyright © 2011. All Rights Reserved.