Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” zrzesza grupę ludzi zajmującą się organizacją imprez sportowych na terenie woj. śląskiego. Co tu dużo mówić, mam przyjemność pełnić funkcję prezesa naszego Stowarzyszenia:). Do naszych „sztandarowych” imprez należą:

- miejskie rajdy przygodowe, które organizujemy już od 2011 roku. Uczestnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami do których mają za zadanie dotrzeć i wykonać tam określone zadanie, np.: wspinaczka, kajaki, wbieg po schodach, basen, zadanie logiczne. Doskonała okazja aby poznać miasto w nietypowy sposób. W kwietniu 2018 roku w VIII Miejskim Rajdzie Przygodowym w Katowicach udział wzięło blisko 700 osób.

- cykl zawodów na orientację „Katowice Wieczorową Porą”. Od 8 lat przez cztery zimowe miesiące (od listopada do lutego) zapraszamy miłośników wieczornego biegania z mapą w różne dzielnice Katowic. Biegaliśmy już m.in. po Osiedlach: "Gwiazdy", Paderewskiego, Tysiąclecia, na Koszutce, Nikiszowcu... Średnia frekwencja na poziomie 250 zawodników! 

- cykl zawodów na orientację "Parki i lasy Katowic". W kwietniu, maju i czerwcu zapraszamy na cykl trzech biegów po zielonych terenach stolicy woj. śląskiego. 

Night Biking Katowice – czyli całonocne przejazdy rowerowe kończące się o wschodzie Słońca na jednej z katowickich hałd. Wydarzenie organizujemy od lipca 2013 roku. W pogodne noce w przejazdach udział bierze ponad 400 (słownie: czterystu) rowerzystów. 

- "Silesia Race", impreza na orientację dla każdego. Od tras rodzinnych po blisko 200 km extrem:). 

- Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim - hałda na Kostuchnie, najfajniejsze miejsce do biegania w Kato!


Miejskie rajdy przygodowe:

    

     


Katowice Wieczorową Porą:

   

   


Night Biking:

   

   


Silesia Race:

   

   


Silesia Race, wersja beskidzka :)

   

   


Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim

         

   
 


Copyright © 2011. All Rights Reserved.